ГІСТЕРОСКОПІЯ

Записатися на візит

 

Гістероскопія — це інноваційний малоінвазивний метод трансвагінального обстеження внутрішньої порожнини матки за допомогою тонкого оптичного приладу — гістероскопа, що за необхідності поєднується з лікувальними діями

 

Гістероскопія — операція, яка дозволяє працювати в порожнині матки не наосліп, а бачачи усе за допомогою відеокамери.

 

ІСНУЄ ДВА ОСНОВНІ ВИДИ ГІСТЕРОСКОПІЇ:

 

діагностична гістероскопія;


хірургічна гістероскопія.

 

Діагностична гістероскопія дозволяє детально оглянути канал шийки матки, порожнину матки, вічка маткових труб, встановити точний діагноз і скоригувати план лікування. З метою встановлення чи підтвердження діагнозу використовують діагностичний гістероскоп. Відеокамера гістероскопа передає сигнал на монітор комп’ютера, де лікар може в найдрібніших деталях роздивитись збільшене зображення досліджуваних ділянок. Під час діагностичної гістероскопії можливе виконання невеликих втручань, таких, як біопсія (взяття шматочка тканини для гістологічного дослідження), розсічення зростів, перегородок, видалення дрібних поліпів. 

Хірургічна гістероскопія застосовується за наявності значних патологій в порожнині матки, що потребують повноцінної операції. Хірургічні гістероскопи (резектоскопи) використовують для видалення субмукозних міоматозних вузлів, поліпів ендометрія, висічення перегородок в порожнині матки. Хірургічна гістероскопія є високоточною і набагато менш травматичною та малоінвазивною у порівнянні з традиційною гінекологічною хірургічною операцією.

ПОКАЗАННЯ ДО ДІАГНОСТИЧНОЇ ГІСТЕРОСКОПІЇ:

 

підозри на патологію ендометрію;


підозри на онкологічний процес;


поліпи, зрощення у порожнині матки;


наявність пухлин в матці;


при порушеннях менструального циклу;


при маткових кровотечах;


в рамках підготовки до ЕКО.

ЯК ПРОХОДИТЬ ГІСТЕРОСКОПІЯ

В КЛІНІЦІ GENESIS У ЛЬВОВІ

 

  • Необхідність проведення гістероскопії визначає гінеколог під час консультації. Перед процедурою необхідно здати весь передопераційний пакет аналізів включно з аналізами на інфекції, що передаються статевим шляхом. Гістероскопію призначають на період з 6 по 9 день менструального циклу. В екстрених випадках, а також для жінок в період менопаузи і постменопаузи процедуру роблять в будь-який час. 

  • Гістероскопія проводиться в гінекологічному кріслі. Для знеболення застосовують внутрішньовенний наркоз, а також можливе проведення під місцевою анастезією. Статеві органи обробляють дезінфікуючим розчином. Після розширення цервікального каналу в порожнину матки вводиться гістероскоп. Прилад дозволяє детально оглянути порожнину матки: її стан, вміст, форму і рельєф стінок матки. Оцінюється стан ендометрію: його товщина, колір, складчастість, судини, наявність патологічних змін.

  • Якщо під час діагностичної гістероскопії лікарю необхідно виконати в порожнині матки додаткові маніпуляції — видалити поліпприбрати внутрішньоматкову спіраль, або видалити залишки плідного яйця, це робиться за допомогою спеціальних інструментів, що вводяться у матку через канал гістероскопа. Якщо під час гістероскопії виявлено підозрілі ділянки, з них забирається матеріал для гістологічного дослідження, щоб вчасно виявити загрозу злоякісного процесу. Триває процедура гістероскопії від кількох хвилин до півгодини.

  • Після завершення процедури пацієнти перебувають в клініці ще деякий час, відпочивають від наркозу, і пізніше йдуть додому.

  • Після гістероскопії є нормою наявність незначних кров’янистих виділень протягом певного періоду, тривалість яких індивідуальна. Перші дні можуть бути відчутні тягнучі болі внизу живота. Ніякого специфічного лікування в цьому випадку не потрібно, стан нормалізується найближчим часом без додаткових заходів.

  • До місяця після гістероскопії не можна займатись сексом, відвідувати сауну, басейн, займатись спортом, також не рекомендовано користуватись гігієнічними тампонами. Через місяць рекомендовано прийти на контрольний огляд до гінеколога, або раніше, якщо так призначить Ваш лікар.

ПЕРЕВАГИ ГІСТЕРОСКОПІЇ

 

Гістероскопія є високо інформативним діагностичним методом, оскільки тільки вона дозволяє побачити в деталях всю внутрішню порожнину матки, взяти тканини на біопсію, а також прибрати наявні патології без повноцінного хірургічного втручання. До порівняння: УЗД органів малого тазу не може дати такої докладної інформації про стан порожнини матки, стан ендометрію, устя маткових труб.


Унікальна перевага гістероскопії — це можливість одночасно провести і високоточну діагностику, і лікування.


Малоінвазивність та малотравматичність процедури гістероскопії є особливо цінною для молодих жінок, що ще не народжували і планують в подальшому мати дітей. Стінки матки під час гістероскопії травмуються мінімально, крововтрата практично відсутня, відповідно, мінімізується ризик ускладнень після маніпуляції.


Метод є безпечним,таким, що зберігає жіночі органи, а період відновлення — мінімальним.

Клініка пластичної хірургії та естетичної медицини Genesis у Львові оснащена новітнім обладнанням на рівні провідних клінік світу, а наші висококваліфіковані лікарі досконало володіють інноваційними методиками діагностики та лікування. 


 

              Гінекологія є одним з пріоритетних напрямків діяльності нашої клініки. Крім того, ми пропонуємо новітні послуги в сфері пластичної гінекології — все задля здоров’я і краси сучасної жінки.

500 $ (РОЗРАХУНОК ВІДБУВАЄТЬСЯ У ГРИВНЕВОМУ ЕКВІВАЛЕНТІ ЗА АКТУАЛЬНИМ КУРСОМ)