Видалення спіралі

Записатися на візит

Внутрішньоматкова спіраль, як гормональна, так і негормональна, ставиться на певний період, і по завершенні цього періоду потребує видалення з організму жінки. 

Здійснити нескладну процедуру видалення спіралі можна в клініці Genesis у Львові.

Видалити спіраль значно простіше і швидше, аніж поставити її. Сама форма ВМС створена так, щоб максимально полегшити цей процес. До спіралі прикріплена спеціальна капронова нитка, кінці цієї нитки звисають з отвору каналу шийки матки і призначені саме для видалення спіралі. Аби вийняти спіраль слід потягнути гінекологічним пінцетом, і в процесі видалення з матки вона легко складеться.

Коли краще видаляти спіраль?

Кожна внутрішньоматкова спіраль, згідно інструкції, має певний термін експлуатації. Залежно від виду спіралі, це може бути 3, 5 і навіть 10 років.

Передчасне (до закінчення терміну придатності спіралі) видалення спіралі найчастіше відбувається через бажання жінки вагітніти та народжувати.

Найкращим проміжком часу для видалення спіралі лікарі вважають 3 - 4 день від початку менструації. В цей час цервікальний канал достатньо розширений і жінка практично не відчуває цієї невеличкої маніпуляції.

Втім, є випадки, коли питання видалення спіралі є терміновим: болісні симптоми, за наявності яких чекати наступної менструації не можна. Так, екстрене видалення спіралі потребується у випадках зміщення спіралі з її правильного положення в порожнині матки, утворенні запальних процесів, тощо.

Навіть якщо термін дії спіралі ще не закінчився, але жінка бажає завагітніти, видалити спіраль можна у будь-який час.

Видалити спіраль: чи це не боляче?

Кожну жінку напередодні процедури хвилює дане питання. Загалом, при видаленні спіралі анестезія не потрібна: це не боляче, особливо якщо виконувати процедуру під час місячних. Проте больовий поріг — справа дуже індивідуальна, і цілком допустимо, щоб жінка задля власного комфорту прийняла перед процедурою легкий анальгетик.

Якщо ж жінка відчуває дискомфорт і страх перед видаленням ВМС, або має дуже низький больовий поріг, задля спокою пацієнтки гінеколог може застосувати лідокаїновий спрей або зробити парацервікальну блокаду.

Знеболення застосовується також у випадках, коли видалення спіралі відбувається не під час менструації і є потреба в розширенні цервікального каналу для виконання даної маніпуляції.

Як проходить процедура видалення спіралі в нашій клініці у Львові

Процедура розпочинається зі звичного огляду у лікаря гінеколога. За допомогою УЗД лікар пересвідчиться у нормальному положенні спіралі в порожнині матки, а також у наявності капронової нитки ВМС.

Перед тим, як витягнути спіраль, лікар обробляє порожнину матки антисептичним розчином.

Підхопивши нитку спеціальним інструментом, лікар легко виймає спіраль з матки і далі з піхви. 

Як вже наголошували раніше, рекомендується видалити внутрішньоматкову спіраль під час менструації, проте це не обов’язково. Якщо є показання до термінового видалення спіралі або виникло таке бажання в жінки, зробити цю нескладну маніпуляцію можна у будь-який день місячного циклу.

Весь процес, разом із підготовкою, займе лише кілька хвилин.

Якщо ж жінка бажає, і якщо є відповідні медичні показання, нова внутрішньоматкова спіраль може бути встановлена у той самий день.

Слід знати: одразу з видаленням спіралі її контрацептивна дія закінчується, тож якщо Ви видаляєте спіраль, але не плануєте вагітність, слід заздалегідь подбати про подальшу контрацепцію.

Як запобігти ускладненням при видаленні спіралі?

Щоб уникнути ускладнень при видаленні спіралі, не варто перевищувати термін, на який встановлена ВМС. Термін експлуатації вказується на упаковці ВМС, і пролонгувати його не слід в жодному випадку.

Також застерігаємо від спроб самостійно видалити спіраль в домашніх умовах. Цю процедуру має виконувати лише кваліфікований лікар гінеколог у гінекологічному кабінеті. 

Після видалення спіралі зазвичай жінка не відчуває жодного дискомфорту, але в окремих випадках можуть бути неприємні відчуття важкості внизу живота або незначні кров’янисті виділення, що швидко минають.

Клініка естетики Genesis турбується про красу і здоров’я наших пацієнтів. Всі маніпуляції виконуються з дотриманням усіх заходів безпеки і стерильності, в комфортних для пацієнтів умовах. Найкраще діагностичне і лікувальне обладнання та новітні технології, наявні в нашій клініці, в поєднанні з дипломованими лікарями гінекологами вищої категорії з багаторічним досвідом роботи.

Ви можете звернутись в клініку Genesis у Львові не лише з приводу видалення спіралі, а і з будь-якими іншими питаннями, що стосуються Вашого жіночого здоров’я та якості Вашого інтимного життя.

Наші кваліфіковані лікарі нададуть максимально повну та достовірну інформацію щодо діагностики, профілактики і лікування жіночих хвороб та вирішення будь-яких естетичних проблем Вашого тіла.

Ваша безпека та здоров’я — основний критерій в наданні послуг нашої клініки!

550 ГРН