Задня кольпоперінеорафія

Записатися на візит

Задня кольпоперінеорафія — це хірургічна корекція розмірів піхви, що відновлює нормальний стан задньої стінки вагіни, звужує вхід в піхву і сприяє покращенню якості інтимного життя.

Показання до задньої кольпоперінеорафії

Показанням до цієї гінекологічної операції є опущення задньої стінки піхви та збільшення розмірів промежини внаслідок пологів чи вікових змін.

Найчастіше опущення стінок піхви зустрічається у жінок, що народжували природним шляхом. Але існує і багато інших факторів, що призводять до цього стану, включаючи вроджену схильність до ослаблення м’язів тазового дна.

З яких причин виникає опущення стінок піхви, пролапс жіночих органів?

Тазова діафрагма жiнки має розширення навколо шийки матки. Коли м’язи і зв’язки тазового дна слабнуть, це розширення втрачає пружність, виникає проблема опущення статевих органів, зокрема, опущення стінок піхви.

Симптоми, що свідчать про такий стан жіночих органів: секс не приносить попередніх відчуттів Вам та Вашому партнеру; гігієнічні тампони випадають чи погано тримаються всередині. Можуть також спостерігатися часті рецидиви молочниці (вагінального кандидозу).

Такі зміни не є критичними для здоров'я жінки, проте вони погіршують якість життя, і в першу чергу це стосується інтимного життя.

Причини таких змін найрізноманітніші: післяпологовий стан жіночих органів; вікові зміни, особливо в період постменопаузи; значні фізичні навантаження; перенесені хірургічні операції.

Щоб позбутись дискомфорту та покращити якість статевого життя рекомендовано зробити операцію задньої кольпоперінеорафії.

Задня кольпоперінеорафія в клініці Genesis у Львові

Задня кольпоперінеорафія — пластика задньої стінки піхви та відновлення цілісності та розміру промежини зі звуженням входу в піхву. Зменшення піхви дозволяє відновити гостроту відчуттів під час сексу і для жінки, і для її партнера.

Цю операцію виконують в клініці Genesis на високому професійному рівні.

Будь-яким хірургічним втручанням на органах малого тазу в нашій клініці передує консультація лікаря гінеколога.

Лікар проводить огляд, УЗД органів малого тазу. На основі гінекологічного обстеження лікар визначає, яку саме операцію і в якому об’ємі доцільно проводити в кожному конкретному випадку: це може бути передня кольпорафія, леваторопластика, задня кольпоперінеорафія, вагінопластика або манчестерська операція.

Під час огляду лікар бере гінекологічні аналізи (мазок з піхви на мікрофлору та інші).

Перед хірургічним втручанням необхідно також пройти повне обстеження, включно з передопераціним пакетом аналізів крові, їх можна здати у нас в клініці напередодні процедури задньої кольпоперінеорафії.

Втручання не проводиться при наявності будь-яких гострих і хронічних інфекцій, тромбофлебіту в гострій формі та деяких обмінних і серцевих хворобах.

Операцію не виконують під час місячних або за 2-3 дня до їх початку. Решта днів місячного циклу підходять для виконання задньої кольпоперінеорафії.

Задня кольпоперінеорафія часто поєднується з леваторопластикою — операцією на м’язах леваторах, розташованих в промежині. Поєднання доречне при сильному розтягненні стінок піхви і при сполучнотканинних рубцях на стінках піхви внаслідок розривів під час пологів.

Для знеболення під час операції застосовується спінальна анестезія або загальний наркоз.

Задня кольпоперінеорафія виконується вагінальним доступом і складається з двох частин: 

  • Задня кольпорафія: на цьому етапі прибирається трикутна ділянка слизової з задньої стінки піхви.

  • Перінеопластика — це видалення невеликої частини м’яких тканин промежини з метою звуження входу до піхви. Заразом ця процедура може прибрати грубі рубці від розривів промежини під час пологів.

Операція відновлює структуру м’язів тазового дна, вшивається слизова оболонка задньої стінки піхви та промежина. Таким чином, звужується вхід в піхву і зменшується глибина піхви.

Внутрішні шви виконуються нитками, що розсмоктуються, а зовнішні шви знімають через 2 - 3 тижні після задньої кольпоперінеорафії.

Перебування після операції в стаціонарі не потрібне, в той же день Ви повертаєтесь додому.

Бажано протягом наступних двох тижнів не працювати, фізично не напружуватись, відпочивати вдома. Не можна сидіти прямо, під прямим кутом.

Приймати душ (але не гарячий!) можна одразу після операції, а ванну — лише через три тижні, після зняття швів.

Відновити статеве життя, заняття спортом, фітнесом, можна через 6 - 8 тижнів після задньої кольпоперінеорафії. З цього ж часу можна знову користуватись гігієнічними тампонами.

Весь цей період необхідно слідкувати за своїм харчуванням, не допускаючи виникнення закрепів.

Повна реабілітація після задньої кольпорафії з перінеопластикою триває два місяці.

Яких результатів можна досягти за допомогою операції задньої кольпоперінеорафії

  • відновити еластичність піхви;

  • відновити нормальне положення органів малого тазу;

  • повернути промежині нормальний розмір та форму;

  • прибрати вікові зміни статевих органів;

  • досягти загострення сексуальних відчуттів;

  • допомогти жінці відновити психологічний комфорт і покращити якість життя.


Клініка Genesis у Львові завжди турбується про жіноче здоров’я та красу. Для Вас — найкраще медичне обладнання останнього покоління, кваліфіковані лікарі з багаторічним досвідом роботи, комфортні умови та привітний професійний медичний персонал.

440 EUR (РОЗРАХУНОК ВІДБУВАЄТЬСЯ У ГРИВНЕВОМУ ЕКВІВАЛЕНТІ ЗА АКТУАЛЬНИМ КУРСОМ)