Видалення контагіозного молюска

Записатися на візит

Контагіозний молюск — це білуваті висипання на шкірі вірусної природи, що потребують обов’язкового видалення. Захворювання є контагіозним, тобто заразним, і передається від людини до людини як через безпосередній тілесний контакт, так і через предмети.

Інкубаційний період у віруса контагіозного молюска складає від 2 тижнів до 6 місяців.

Проявляється контагіозний молюск дрібними поодинокими або численними вузликоподібними висипаннями діаметром від 1мм до 1,5 см. Вони мають перламутровий або рожевуватий колір, мають форму півкулі або більш плоску, з пупкоподібним вдавленням посередині. Вузлики можуть бути відокремленими чи зібраними в конгломерати по кілька штук. Всередині вузлики заповнені білим сироподібним вмістом.

Контагіозний молюск зустрічається як у дітей, так і у дорослих. У дорослих передача вірусу може відбуватись від статевого партнера.

Ураженими можуть бути будь-які ділянки шкіри, та найчастіше це обличчя, передпліччя, кисті, у дорослих — ще і статеві органи, зона промежини, сідниці, внутрішня поверхня стегон. Зазвичай висипання не викликають больових відчуттів, але може бути присутній свербіж.

Видалення контагіозного молюска в клініці Genesis у Львові

При виявленні ознак контагіозного молюска негайно звертайтесь до лікаря по допомогу: запишіться на консультацію до дерматолога в нашу клініку у Львові. Чим швидше почати лікування, тим більше шансів не заразити членів родини, статевого партнера, в також запобігти розповсюдженню висипань по новим ділянкам тіла.

На консультації лікар проведе діагностику шкіри з застосуванням цифрової дерматоскопії.

Якщо діагноз — контагіозний молюск — підтвердиться, всі висипання потрібно терміново видалити.

Видалення контагіозного молюска відбувається під місцевою анестезією з використанням спеціального інструмента — ложечки Фолькмана та пінцету. Місце видалення контагіозного молюска обробляється антисептиком.

Це швидка і безпечна процедура, одразу після неї Ви повертаєтесь до своїх справ. Після видалення контагіозного молюска на шкірі не залишається жодних рубців чи інших дефектів шкіри.

Протягом трьох днів після видалення контагіозного молюска не можна приймати душ, відвідувати сауну та басейн.

Профілактика контагіозного молюска

Перше і головне правило запобігання цьому вірусному захворюванню — дотримання особистої гігієни. Адже зараження може відбутись при контакті шкіри, через постільну білизну та рушники, у ванні, через побутові предмети загального користування.

Не можна терти тіло мочалкою, якщо вже є висипання, щоб вірус не поширювався на здорові ділянки шкіри.

Діти часто заражаються вірусом контагіозного молюска в дитячих колективах, в басейні. Важливо навчити дитину правилам особистої гігієни, щоб в подальшому її перебування серед дітей було безпечним.

Самостійно здирати контагіозний молюск зі шкіри не можна, вміст вузликів розноситься по шкірі і заражає здорові ділянки тіла.

При будь-яких незрозумілих ознаках шкірних хвороб обов’язково звертайтесь до дерматолога: це збереже Ваше здоров’я, здоров’я близьких, і всіх людей з вашого оточення.

Сучасні технології і методи лікування, які ми використовуємо в нашій клініці у Львові, дозволяють не лише якісно і безболісно зробити видалення контагіозного молюска, а і видалити будь-які небажані доброякісні новоутворення, зробити вчасну діагностику утворень з гістологічним дослідженням, прибрати неестетичні бородавки, папіломи (в тому числі в інтимних місцях), тощо.

250 ГРН