Пункція гігроми

Записатися на візит

Хірургія в клініці Genesis допомагає нашим пацієнтам позбутися не лише естетичних проблем, а й таких, що, хоча і не є дуже небезпечними, але створюють дискомфорт в повсякденному житті. Зокрема, саме в нашій клініці у Львові можна зробити пункцію гігроми з введенням дипроспану.

Що таке гігрома?

Гігрома (або ганглій суглоба, киста, синовіальна грижа) — це таке шишкоподібне доброякісне утворення під шкірою кисті, зап’ястка, коліна або стопи. Може зрідка виникати на пальцях і на долоні. Зазвичай гігрома безболісна, злегка рухома і має щільно-еластичну консистенцію. Зустрічається втричі частіше у жінок, ніж у чоловіків. За розміром гігрома може досягати кількох сантиметрів.

Всередині за своєю будовою гігрома — це киста, що з’єднана з сухожиллям і зв’язкою довгою тоненькою ніжкою з клапанами. Може складатись з однієї або кількох камер. Гігрома заповнена всередині в’язким желеподібним муцином.

Причиною появи гігроми найчастіше є мікротравма, або гостра, або хронічна — щоденне монотонне навантаження на дрібні суглоби та сухожилки. За спостереженнями медиків, досить часто гігрома пов’язана з професійним заняттям людини. Так, нерідко гігроми виникають у спортсменів — тенісистів, бадмінтоністів, гравців в настільний теніс, або у музикантів —  скрипалів, піаністів. Щоденна монотонна праця за комп’ютером також може стати причиною появи гігроми на кисті чи зап’ястку.

Гігрома на стопі може бути наслідком травми або носіння незручного взуття.

Проте не завжди причини появи такого утворення є очевидні, іноді неможливо встановити, що стало поштовхом для росту гігроми.

Чи завжди необхідне видалення гігроми?

Протягом року після появи гігрома може самостійно зникнути без лікування. Але приблизно в половині випадків такого не відбувається. Гігрома потребує видалення, якщо вона завдає що найменшого дискомфорту, продовжує рости, заважає нормальним рухам в суглобі.

Найбільш адекватний спосіб вирішити цю проблему — пункція гігроми з локальним введенням глюкокортикостероїдного препарату диспроспан. Саме такий спосіб дає найвищу ефективність і найменший відсоток рецидивів.

Показання для пункції гігроми

  • Гігрома завдає людині естетичного дискомфорту;

  • Утворення зростає в розмірах;

  • Утруднює рухи в суглобах;

  • Болісні відчуття внаслідок стиснення судин та нервів.

Як і будь-яке новоутворення, гігрома потребує уважного ставлення. Хоча гігрома має доброякісну природу і не несе загрози переродження, утворення може створювати тиск на навколишні судини, нервові волокна, викликаючи неприємні, болісні відчуття. До того ж шишки на руках чи ногах виглядають неестетично і це також є поважною причиною звернутися до лікаря за видаленням гігроми.

Пункцію гігроми у Львові професійно зроблять в клініці Genesis

Перш за все, необхідно прийти на консультацію до хірурга. Лікар огляне новоутворення, якщо є потреба — скористається УЗД, або призначить рентгенографію, МРТ для встановлення структури гігроми.

Безопераційне лікування гігроми — пункція, або прокол.

Процедура виконується під місцевою анестезією. Хірург за допомогою товстої голки викачує з капсули гігроми її желеподібний вміст, після чого в це місце вводить протизапальний препарат дипроспан. Дипроспан зніме запалення в тканинах і не дозволить утворенню рости знову.

Процедура пункції гігроми виконується амбулаторно і не потребує перебування в стаціонарі. Після видалення гігроми пацієнт відправляється додому.

Після пункції гігроми хірург накладає пов’язку, що обмежує рухи суглоба. Таке знерухомлення суглоба необхідне на строк до трьох тижнів, щоб убезпечити пацієнта від рецидиву. Слід уникати підняття вантажів та фізичних навантажень протягом місяця і навіть двох після втручання.

Які заходи слід вживати після пункції гігроми, щоб запобігти рецидивам?

В межах профілактики рецидивів захворювання бажано виключити або суттєво знизити ті навантаження на суглоб, які призвели до появи гігроми. Під час занять спортом слід використовувати фіксуючі засоби. Легка лікувальна гімнасти в подальшому буде підтримувати здоров’я Ваших суглобів і вбереже від повторного виникнення гігроми.

Якщо Вас турбують новоутворення на шкірі, під шкірою, не зволікайте, звертайтесь за консультацією і діагностикою в клініку Genesis. У нас є новітнє діагностичне і лікувальне обладнання, кваліфіковані спеціалісти, — всі умови, щоб надати нашим пацієнтам якісну допомогу на рівні провідних світових клінік пластичної хірургії та естетичної медицини.

2 050 ГРН