БАРІАТРИЧНА ХІРУРГІЯ

Дивитись відео

Баріатрична хірургія наразі один з найкращих методів боротьби з надлишковою вагою. У світі щорічно зростає популярність такого виду лікування.

 

 

Про послугу

Основний принцип баріатричної операції — зменшення надходження кількості їжі. Пацієнт починає харчуватися в рази менше, не відчуваючи голод. Це призводить до зниження калорійності раціону, а за рахунок цього і ваги, що перешкоджає поверненню втрачених кілограмів.

Кваліфіковані фахівці нашої клініки з багаторічним досвідом в лікуванні ожиріння хірургічним методом, допоможуть Вам схуднути. Профілюючими напрямками в нашій клініці є ендоскопічне введення інтрагастрального балона, лапароскопічна гастроплікація шлунка, рукавна резекція шлунка ("sleeve"), лікування грижі стравохідного отвору діафрагми.


Ми радо запрошуємо Вас на консультацію у клініку Genesis!

Калькулятор ІМТ

Індекс маси тіла (ІМТ) — це розрахункова величина, яка дозволяє оцінити ступінь відповідності маси тіла людини та її зросту. Таке співвідношення дає нам інформацію про те, чи вага є нормальною, недостатньою або надмірною.

Показник ІМТ відображає запаси жиру в організмі людини, що може вчасно сигналізувати про його надлишок, ризик розвитку ожиріння та пов’язаних із цим захворювань.

Щоб вирахувати свій ІМТ, введіть свої дані нижче.

РОЗРАХОВУЄМО ІНДЕКС МАСИ ТІЛА:
Не вірно заповнені поля
 • Пропонуємо скористатися нашим калькулятором для розрахунку індексу маси тіла.

  Принцип роботи досить простий — Вам необхідно вказати зріст (в сантиметрах) і вагу (в кілограмах), натиснути кнопку «РОЗРАХУВАТИ МІЙ ІМТ». Після отримання Ваших даних калькулятор миттєво в онлайн режимі покаже результат — Ваш індивідуальний індекс маси тіла.

  Дізнавшись свій показник індексу маси тіла, можна оцінити його, скориставшись нашою класифікацією

 • Дуже великий дефіцит маси тіла < 16
  Виражений дефіцит маси тіла 16.0 - 16.9
  Недостатня вага 17.0 - 18.4
  Норма 18.5 - 24.9
  Надмірна вага 25.0 - 29.9
  Ожиріння 1-го ступеня 30.0 - 34.9
  Ожиріння 2-го ступеня 35.0 - 39.9
  Ожиріння 3-го ступеня ≥ 40.0

Баріатрична хірургія

Головна мета баріатричної операції – штучне зниження апетиту, обсягу їжі, необхідної для насичення, калорійності раціону. Наслідком цього є швидке позбавлення зайвих кілограмів та надійна стабілізація маси тіла.

Що таке баріатрична хірургія

Баріатрія – це хірургічна дисципліна, що спеціалізується на боротьбі з ожирінням. Хоча схуднути можна, взявши під контроль калорійність щоденного раціону та розміри порцій на тарілці, такий метод далеко не всім доступний через особливості організму. Крім того, широко відомо, що зайві кілограми, скинуті вольовим зусиллям, нерідко повертаються, варто лише відхилитись від дотримання жорсткої дієти з мінімальною кількістю калорій.

Баріатрична хірургія розв’язує цю проблему рішуче та ефективно – за допомогою внутрішньошлункового балона або шляхом видалення частини шлунка, що при сильному ожирінні є чи не єдиною можливістю повернути пацієнтові здоров'я. Після баріатричної операції людина розлучається з постійним почуттям голоду та надмірним апетитом, починає задовольнятися порціями в 5 разів меншими, відчуваючи насичення. Завдяки зниженню калорійності їжі, що приймається за день, організм використовує жирові відкладення, що призводить до швидкої нормалізації ваги. У багатьох випадках пацієнти, які вдалися до баріатричної операції, втрачають за півроку понад 90% зайвих кілограмів.

Види баріатричних операцій

Баріатрична операція – це хірургічне втручання, що впливає на різні відділи шлунково-кишкового тракту залежно від мети. У нашій клініці практикуються такі види баріатричних операцій:

Ендоскопічне ввдення інтрагастрального балона. Використовується у випадках, коли індекс маси тіла пацієнта вище за норму на 25-40 кг/м2, при цьому вага становить 110-120 кг. Це один із найбільш поширених у Європі варіантів корекції ваги. За простотою метод можна порівняти зі звичайною гастроскопією. Пацієнту вводиться у шлунок міцний еластичний балон, що заповнюється рідиною.

Лапароскопічна гастроплікація шлунка – малотравматична процедура, в ході якої стінка шлунка з високою кривизною не видаляється, а ушивається з утворенням складки та внутрішнього виступу, чим максимально звужується просвіт. Можна досягти зниження обсягу шлунка на 150 мл. Якщо порівнювати ціни на баріатричні операції, цей варіант є одним із найдоступніших.

Рукавна резекція шлунка. У ході цієї баріатричної операції хірург видаляє частину шлунка. Це призводить до зниження вироблення гормону греліну, завдяки чому відчутно спадає апетит. Цей метод баріатричної хірургії показаний людям, що страждають на сильне ожиріння, а також пацієнтам з цілим букетом супутніх захворювань – серцевими хворобами, цирозом печінки, цукровим діабетом та гіпертонією.

Шлункове шунтування. У особливих випадках пацієнту не тільки зменшують обсяг шлунка, а й проводять маніпуляції з тонкою кишкою, частково запобігаючи її участі в засвоєнні жирів та вуглеводів. Ця процедура баріатричної хірургії настільки ефективна, що позбавляє діабетиків необхідності використання інсуліну.

Кому потрібна баріатрична операція

Ожиріння – бич сучасного суспільства, одна з найсерйозніших проблем 21 століття. За даними МОЗ, Україна у цьому плані випереджає більшість країн ЄС. Ожиріння є не лише естетичною проблемою, а й серйозним захворюванням, що погіршує стан важливих органів та систем організму. На допомогу людям з ожирінням приходить сучасна баріатрична хірургія, зараз доступна вже у Львові. 

Залежно від складності випадку лікар може рекомендувати пацієнтові з ожирінням два варіанти рішення – терапевтичний метод або хірургічне втручання. Терапія включає дотримання дієти, приймання лікарських препаратів, роботу з психологом та ендокринологом, заняття спортом. Однак, оскільки ожиріння є хворобою, що прогресує, нерідко пропонується відразу баріатрична операція як єдиний ефективний засіб розв’язання проблеми.

Попередньо визначитись із можливим рішенням допоможе консультація баріатричного хірурга. Після легкого огляду та уважного опитування лікар запропонує найкращий, на його погляд, спосіб позбавлення від ожиріння. Пацієнту залишиться лише все ретельно обміркувати, оцінити свої фінансові можливості та ухвалити рішення.

Баріатрична хірургія пропонується відвідувачам клініки Genesis у таких випадках:

 • Терапевтичні методи використовувалися, пацієнт сидів на дієті, займався спортом, але це не призвело до бажаних результатів

 • На тлі лікування серйозного захворювання (наприклад, хвороби колінних суглобів) баріатрична операція є єдиним правильним рішенням

 • Пацієнт страждає на ряд хронічних захворювань, які в результаті ожиріння стрімко прогресують.

Як баріатрична операція може покращити якість вашого життя

Лягти на стіл хірурга – рішення, яке вимагає певної мужності, але прийняти таке рішення буде набагато легше, якщо розглядати баріатричну операцію як хороший шанс почати нове життя, швидко втративши об’єм та колосальну зайву масу, що давить на ноги та хребет. Отримані переваги багаторазово компенсують дискомфорт, пов'язаний із відвідуванням кабінету хірурга.

Після баріатричної операції вага знижується дуже швидко, при цьому людині, яка дотримується рекомендацій, не потрібно докладати ніяких вольових зусиль. Позбавлення десятків кілограмів протягом року може зробити щасливим будь-кого серед тих, кому було некомфортно на пляжі, доводилося насилу шукати одяг відповідного розміру.

Людина, яка набула бажаної ваги й форми тіла, стає щасливішою, її самооцінка підвищується, відкриваються нові перспективи щодо кар'єри, особистого життя, свободи переміщень. Організм відгукується на схуднення найпозитивнішим чином. Стає легше ходити, сідати й вставати, менше навантаження на серце, судини та суглоби.

Кожен сам керує своїм життям, турбота про своє здоров'я та зовнішній вигляд повністю в руках людини. Якщо є можливість внести корисні корективи – хай навіть через операційний стіл, цей шанс потрібно використати, тим більше, що ціни в галузі баріатричної хірургії не надмірні.