Ендоскопія — метод медичної візуалізації змін всередині тіла та обстеження внутрішніх органів людини за допомогою медичного приладу — ендоскопу, без порушення цілісності шкірних покривів та слизових оболонок

 

Трансназальна гастроскопія — це гастроскопія без ковтання зонда, оскільки гастроскоп вводиться через ніс. У даному новітньому методі застосовується надтонкий гастроскоп (діаметром 4,9 мм), в той час, як звиклий має 10 мм. Зокрема, дана процедура може застосовуватися для дітей грудного віку.

Ендоскоп обережно вводиться в ніздрю із невеликою кількістю знеболюючого гелю. Процес контролюється лікарем на екрані монітора. Дослідження триває лічені хвилини, що пов'язано з набагато кращими умовами огляду, адже шлунок спокійний, блювотних рефлексів немає. В ході дослідження оглядається слизова, в спеціальному режимі досліджуються судини слизової шлунка, аналізується кислотність в шлунку, береться аналіз на хелікобактер, при необхідності, проводиться біопсія тканин для подальшого гістологічного дослідження.

ПЕРЕВАГИ ТРАНСНАЗАЛЬНОГО МЕТОДУ :

 

  • Ендоскоп не доторкається кореня язика, і не викликає ковтального рефлексу та блювання. Ротова порожнина не бере участь в процедурі, тому виключена поява блювотних позивів, ще протягом деякого часу, як це властиво для класичної методики.

  • У Вас буде можливість керувати автомобілем відразу після дослідження.

  • Пацієнт під час дослідження може вільно розмовляти з лікарем. Даний фактор є дуже важливим, так як можна розповісти про свої відчуття, а також попередити лікаря про виникнення неприємних симптомів. Це підвищує рівень обстеження і дозволяє підвищити ефективність гастроскопічної методики.

  • Зменшення часу дослідження за рахунок відсутності сильних знеболюючих або наркозу. Оніміння від локальної анестезії пройде через 15 хвилин. Після дослідження пацієнт не відчуває ніяких ознак втручання через носові шляхи.

 

 

ЕНДОСКОПІЯ ЧЕРЕЗ НІС РЕКОМЕНДОВАНА У ТАКИХ ВИПАДКАХ: 

 

ПРИ ВАЖКІЙ ПЕРЕНОСИМОСТІ КЛАСИЧНОЇ ГАСТРОСКОПІЇ ЧЕРЕЗ РОТ;


ПРИ ВІДМОВІ ВІД НАРКОЗУ З БУДЬ - ЯКИХ ПРИЧИН;


ЯКЩО СКЛАДНО ШИРОКО ВІДКРИТИ РОТ, ЩОБ МОЖНА БУЛО ВСТАНОВИТИ ЗАГУБНИК;


ЯКЩО Є ТРУДНОЩІ З КОВТАННЯМ.

 

У ЯКИХ ВИПАДКАХ ПРОВОДЯТЬ ГАСТРОСКОПІЮ ?

 

ВАС ТУРБУЄ ПЕЧІЯ, ЩО ВИНИКАЄ БІЛЬШЕ ОДНОГО РАЗУ НА ТИЖДЕНЬ, АБО ОДИН РАЗ НА ТИЖДЕНЬ, БІЛЬШЕ АНІЖ ПРОТЯГОМ ОДНОГО МІСЯЦЯ. ЦЕ МОЖЕ БУТИ ПРОЯВОМ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ, ГАСТРИТУ ЧИ ЕЗОФАГІТУ.


► ВАС ТУРБУЮТЬ БОЛІ В ЖИВОТІ НАТЩЕСЕРЦЕ ЧИ ПІСЛЯ ЇЖІ, ВІДРИЖКА ПОВІТРЯМ АБО ВАЖКІСТЬ ПІСЛЯ ЇЖІ. ТАКІ СИМПТОМИ МОЖУТЬ БУТИ ПРИ ВИРАЗКОВІЙ ХВОРОБІ ШЛУНКУ, ДВАНАДЦЯТИПОЇ КИШКИ, ГАСТРИТІ, ДУОДЕНІТІ.


► ВИ СТРАЖДАЄТЕ НА АНЕМІЮ З НЕУТОЧНЕНОЮ ПРИЧИНОЮ ВИНИКНЕННЯ, СЛАБКІСТЬ, ВТРАТУ ВАГИ АБО ВІДСУТНІСТЬ АПЕТИТУ. ПОТРІБНО ПРОВЕСТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ДЛЯ ВИКЛЮЧЕННЯ ЗЛОЯКІСНИХ НОВОУТВОРЕНЬ В ШЛУНКУ, КИШКІВНИКУ.


► У ВАС З’ЯВИЛАСЯ СИПЛІСТЬ ГОЛОСУ, ВІДЧУТТЯ КОМА В ГОРЛІ АБО КАШЕЛЬ ПІСЛЯ ЇЖІ ТА ВИКЛЮЧЕНА ПАТОЛОГІЯ ОТОЛАРИНГОЛОГОМ. ЦІ СИМПТОМИ МОЖУТЬ БУТИ ПРОЯВОМ НОВОУТВОРЕННЯ В СТРАВОХОДІ, ГЕРХ.


► ЯКЩО У ВАШИХ РОДИЧІВ ДІАГНОСТОВАНО ЗЛОЯКІСНЕ НОВОУТВОРЕННЯ ШЛУНКОВО - КИШКОВОГО ТРАКТУ. ПРОВОДИТЬСЯ ЕНДОСКОПІЯ, НАВІТЬ ЯКЩО НЕМАЄ СКАРГ, СТАРШЕ 35 РОКІВ, КОЖНИХ 2 РОКИ ДЛЯ ВИКЛЮЧЕННЯ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ НА РАННІХ СТАДІЯХ.

Здійснити ендоскопію за допомогою сучасного обладнання, Ви можете у Львові в клініці естетичної медецини GENESIS!
Обстеження проводяться фахівцями високої кваліфікації, що мають високий досвід проведення процедури. Ендоскопія не вимагає загального знеболення та не супроводжується болем.

2 000 ГРН

Ендоскопія (Львів)

Ендоскопія – спосіб огляду внутрішніх порожнин тіла із використанням ендоскопів різної конструкції. Пройти ендоскопію у Львові ви можете у нашій клініці, яка пропонує безболісний варіант гастроскопії за допомогою гнучкого надтонкого зонда, який вводитиметься через ніс.

Конструкція ендоскопа

Медичний прилад ендоскоп отримав свою назву шляхом синтезу двох грецьких слів, що означають "всередині" та "дивитися". З метою точної діагностики стану внутрішніх поверхонь різних порожнин організму, лікар через якийсь природний або штучно пророблений отвір вводить мініатюрну камеру, підключену до електронного комплексу за допомогою тонкого та гнучкого кабелю в захисній оболонці. Камера відеоендоскопа транслює потік даних у цифровому вигляді, що дозволяє отримувати деталізоване зображення максимальної роздільної здатності.

У медичній практиці виникає необхідність в обстеженні найрізноманітніших органів та відділів – товстого та тонкого кишківника, внутрішніх стінок кровоносних судин, жовчних проток, черевної порожнини, стравоходу, трахеї та бронхів, сечового міхура, гортані. У кожному з цих випадків використовується власна технологія та обладнання.

Ендоскопія шлунка

Гастроскопія призначається пацієнту у випадках скарг на:

  • Часту печію

  • Комок у горлі

  • Відрижку повітрям

  • Нудоту

  • Біль у боці

  • Зниження апетиту

  • Різке зниження маси тіла

  • Слабкість.

Ці ознаки можуть бути наслідком серйозних захворювань шлунка та кишківника. Процедура ендоскопії шлунка допомагає виявити новоутворення та прояви виразкової хвороби на ранніх стадіях, що значно підвищить шанси на успішне лікування та повне одужання.

Крім випадків скарг, ендоскопія у діагностичному центрі (Львів) проводиться перед баріатричною операцією з метою запобігання ускладненням та виявлення прихованих протипоказань. За результатами ендоскопії шлунка (Львів) хірург переконується у правильності прийнятого рішення та отримує додаткові дані, що впливають на перебіг лапароскопічної гастроплікації, рукавної резекції чи шунтування шлунка.

Трансназальний метод

Багато пацієнтів, яким потрібна ендоскопія у Львові, обирають клініку Genesis через те, що у нас ви можете обстежитись без ковтання зонда, що викликає блювотний рефлекс. Трансназальна гастроскопія – новий варіант ендоскопії шлунка, що дозволяє позбавити пацієнта від цілого ряду неприємних відчуттів. Надтонкий зонд, товщина якого становить лише 4,9 мм, вводиться через ніздрю. Щоб максимально знизити дискомфорт, лікар використовує анестетичний гель.

Дослідження в цьому випадку триває лічені хвилини, оскільки пацієнт не страждає після ковтання стандартної «кишки» діаметром 10 мм, почувається цілком спокійно і навіть може спілкуватися з лікарем, повідомляючи про своє самопочуття, що дуже важливо для якісного проведення діагностики.

Стандартна процедура ендоскопії у багатьох пацієнтів викликає таке різке неприйняття, що їм доводиться погоджуватися на тимчасове присипання з використанням спеціальних препаратів. Трансназальний метод максимально спрощує перебіг діагностичної процедури, не завдаючи пацієнту найменшої фізичної та моральної шкоди.

Переваги

  1. Зонд, що вводиться через ніздрю за участю анестезуючого гелю, не торкається кореня язика. Пацієнт не відчуває позивів на блювання, його не турбує ковтальний рефлекс

  2. Після процедури, що проводиться без наркозу, ви можете одразу сідати за кермо або спокійно вирушати додому, не відчуваючи запаморочення та слабкості

  3. У процесі трансназальної гастроскопії ви можете повідомляти лікаря про негативні явища, щоб відразу були вжиті заходи

  4. Легке оніміння в ділянці носа проходить протягом 15 хвилин. Вже за пів години пацієнт перестає відчувати наслідки введення ендоскопа

  5. Ціна ендоскопії шлунка (Львів) у клініці Genesis доступна пацієнтам з будь-яким бюджетом.

Кому призначається трансназальна ендоскопія

  • Пацієнтам, які не переносять стандартної процедури через підвищену чутливість горлянки

  • Людям, які з різних причин не переносять наркоз

  • Пацієнтам, які мають проблеми з ковтанням та відкриванням рота.

Як підготуватися до ендоскопії шлунка

Ендоскопію шлунка проводять у першій половині дня. Пацієнт не повинен приймати їжу перед процедурою протягом 8 годин. Особливої дієти напередодні дотримуватися не потрібно, проте за кілька днів до призначеного терміну необхідно відмовитися від шоколаду та шоколадних цукерок, міцних напоїв, гострих приправ, горіхів та насіння.

Вечеря перед гастроскопією має відбутися не пізніше ніж о 18:00 попереднього дня. Рекомендується з'їсти легкі страви, виключивши салат. У день проведення ендоскопії їсти заборонено, навіть якщо процедура з будь-яких причин призначена на другу половину дня. Потрібно також відмовитися тимчасово від куріння та прийому капсульованих та таблетованих ліків. Практика свідчить, що всього одна викурена цигарка суттєво змінює картину через підвищений виробіток слизу.

Поради:

  • Одягатися на процедуру потрібно у вільний одяг з широким коміром і поясом, що не тисне.

  • Не рекомендується використовувати парфуми, одеколон, дезодорант

  • Якщо пацієнт не може пропускати прийом призначених ліків, їх потрібно принести в кабінет й випити відразу після ендоскопії

  • З собою потрібно мати медичну карту, напрямок, великий чистий рушник

  • Обов'язково повідомте лікаря, якщо страждаєте на алергію та нестерпністю до якихось ліків

  • Протягом дня можна пити трохи чистої води без газу.

Можливі ускладнення

На чутливих пацієнтів будь-яка медична процедура справляє сильне враження. У поодиноких випадках пацієнти починають відчувати ядуху, спостерігається розлад поведінки. У людей із хворим серцем може початися аритмія, тахікардія, підскочити артеріальний тиск.

Алергіки іноді реагують на гель, що знижує чутливість при введенні ендоскопа. Хоча лікар прагне проводити процедуру з максимальною акуратністю, зонд може випадково доторкнутися стінки шлунка, викликав легку кровотечу.

Ви повинні негайно повідомити лікаря про погіршення здоров'я після ендоскопії шлунка, якщо:

  • Відчуваєте біль у животі

  • Була блювота з кров'ю

  • Б'є лихоманка або відчуваєте сильний озноб.

Тут наведено загальні дані. У нас ендоскопія традиційно обходиться без будь-яких ускладнень завдяки високій кваліфікації фахівців. У нашій клініці у Львові ендоскопію проводить хірург найвищої категорії, ендоскопіст Квіт Адріан Дмитрович, який має 20-річний досвід успішної роботи.