КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ – ХІРУРГА ЗАХВОРЮВАННЯ ДИГЕСТИВНОГО ТРАКТУ

Записатися на візит

Куновський Володимир Володимирович — лікар – хірург, кандидат медичних наук та доцент кафедри загальної хірургії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. Куновський Володимир Володимирович являється автором профільних статей з питань лікування пацієнтів з захворюваннями підшлункової залози, жовних шляхів та дигестивного тракту.

 

Лікар – хірург спеціалізується на лікуванні пацієнтів із захворюваннями панкреато – біліарної зони та шлунково – кишкового тракту:

 

  • захворювання жовчного міхура (холецистит);
  • дискінезії жовчовивідних шляхів;
  • захворювання підшлункової залози (панкреатит);
  • виразкова хвороба шлунку, гастрит;
  • рефлюкс – езофагіт, дуоденіт;
  • диспепсичний синдром (печія, нудота, важкість у епігастрії, больовий синдром);
  • дисбіотичні порушення ШКТ;
  • ентеральна недостатність;
  • порушення перистальтики при захворюваннях ШКТ (метеоризм, закрепи, проноси, больовий синдром).

ЦІНИ


КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ 800 ГРН


ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ 600 ГРН


 

Гастроентеролог поставив диагноз: камені в жовчному міхурі? Можливо, необхідна операція

Коректна робота шлунка, кишківника, підшлункової залози, жовчного міхура не просто забезпечує постачання необхідної кількості поживних речовин для організму, але є міцним фундаментом загального фізичного та емоційного здоров’я. Консультація хірурга гастроентеролога (Львів), може відіграти вирішальну роль у ранньому виявленні та успішному лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту. 

Професійний досвід лікарів клініки Genesis у Львові у поєднанні з найсучаснішою діагностичною апаратурою дозволяє провести точну діагностику, визначити необхідність хірургічного втручання та вибрати оптимальний метод лікування. Раннє звернення до хірурга гастроентеролога сприяє запобіганню ускладнень та збереженню здоров'я пацієнта при наступних захворюваннях:

•       гострий та хронічний панкреатит (захворювання підшлункової залози);

•       гострий та хронічний холецистит (захворювання жовчного міхура), жовчнокам'яна хвороба, дискінезія жовчних шляхів;

•       виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, гастрит, ерозії шлунка;

•       рефлюксна хвороба (езофагіт, дуоденіт);

•       спастичний коліт;

•       синдром надлишкового бактеріального зростання, дисбіоз;

•       диспепсичний синдром (печія, нудота, тяжкість в епігастрії, больовий синдром);

•       ентеральна недостатність;

•       порушення перистальтики при захворюваннях шлунково-кишкового тракту (метеоризм, запори, проноси, больовий синдром).

Гострий холецистит: хірургія необхідна?

Гострий холецистит – це гостре запалення жовчного міхура, спричинене обструкцією його просвіту. Ця патологія може виявлятися у легкій, середній чи тяжкій формі, причому у більшості випадків потрібне хірургічне втручання.

Симптоми гострого холециститу

  • Біль у правому підребер'ї. Біль є основним симптомом гострого холециститу. Вона може бути нападоподібною, переймоподібною, постійною. Біль може віддавати у праву лопатку, праву руку та шию.

  • Нудота та блювання є частими ознаками гострого холециститу. Блювота може бути рясною, водянистою або жовчною.

  • Підвищення температури тіла. При гострому холециститі може спостерігатися підвищення температури тіла до 38-39 градусів Цельсія.

  • Жовтий колір шкірних покривів та склер. Жовтяниця може розвиватися при гострому холециститі, якщо закупорка жовчних проток призводить до порушення відтоку жовчі.

Симптоми гострого холециститу можуть наростати поступово чи раптово. У важких випадках гострий холецистит може ускладнитися перфорацією жовчного міхура, перитонітом та іншими небезпечними для життя станами. З появою симптомів гострого холециститу необхідно терміново звернутися за медичною допомогою. Затримка лікування може призвести до серйозних ускладнень. Тому при появі перших ознак краще одразу звернутися за консультацією до хірурга-гастроентеролога.

Невідкладна допомога при гострому холециститі

При появі симптомів гострого холециститу необхідно викликати швидку допомогу. До приїзду швидкої допомоги хворому можна з метою усунення болю самостійно прийняти нестероїдні протизапальні препарати або спазмолітик. Рекомендується пити багато рідини, щоб уникнути зневоднення.

У клініці пацієнту буде проведено ретельну діагностику гострого холециститу, яка дозволить встановити точний діагноз. Залежно від форми захворювання буде призначено відповідне лікування.

Діагностика гострого калькульозного холециститу

1.    Клінічний огляд. Лікар проводить пальпацію живота, щоб виявити болючість у правому підребер'ї.

2.    Лабораторні дослідження. У загальному аналізі крові може бути виявлено підвищення лейкоцитів. У біохімічному аналізі крові може бути виявлено підвищення білірубіну, ферментів печінки та підшлункової залози.

3.    Інструментальні дослідження. Найбільш інформативним методом діагностики гострого калькульозного холециститу є ультразвукове дослідження органів черевної порожнини. УЗД дозволяє візуалізувати камені у жовчному міхурі, а також визначити наявність запалення у стінці жовчного міхура.

Лікування гострого холециститу

У більшості випадків гострий холецистит потребує хірургічного лікування. Хірургія гострого холециститу полягає у видаленні жовчного міхура (холецистектомії). Операція може бути виконана лапароскопічним або відкритим способом.

Наступні стани є показаннями для операції на жовчному міхурі при гострому холециститі:

1.  Гострий калькульозний холецистит – це гостре запалення жовчного міхура, викликане закупоркою його просвіту каменем. Камені у жовчному міхурі утворюються внаслідок скупчення холестерину, білірубіну чи солей кальцію. Гострий калькульозний холецистит є найпоширенішою формою гострого холециститу. Він зустрічається у 80-90% пацієнтів з гострим холециститом. Закупорка жовчного міхура каменем призводить до порушення відтоку жовчі та розвитку запалення стінки органу.

2.   Деструктивні форми гострого холециститу, такі як флегмонозний та гангренозний.

3.  Гострий холецистит з перфорацією стінки жовчного міхура.

4.   Ускладнений гострий холецистит з розвитком перитоніту (місцевого, розлитого, дифузного).

5.  Неефективність консервативного лікування, що не призводить до усунення запальних змін у жовчному міхурі, з наростанням як локальних, так і загальних симптомів гострого холециститу.

6.  Ускладнені форми гострого холециститу, такі як емпієма жовчного міхура, перипузирний інфільтрат, абсцес підпечінки, жовтяниця, що наростає, внаслідок обтурації жовчних проток, прогресуючий гепатит, абсцеси печінки, гострий холепанкреатит.

При легкій формі гострого холециститу можливе консервативне лікування. Воно полягає у призначенні нестероїдних протизапальних препаратів, спазмолітиків, антибіотиків та дієти. Консервативне лікування може бути ефективним, якщо пробка, що закупорила просвіт жовчного міхура, самостійно вийде з нього, звільнивши протоку.

Хірургія гострого холециститу: типи операцій

Основний метод хірургії гострого холециститу – холецистектомія, тобто видалення жовчного міхура. Існує два основні методи виконання цієї операції:

1.      Лапароскопічна холецистектомія – процедура, що виконується через невеликі проколи в черевній стінці. Цей метод вважається передовим та малотравматичним.

Операція на жовчному міхурі (Львів) виконується під загальним наркозом. Через 3-4 невеликі проколи (зазвичай 5-10 мм) в черевній стінці вводяться інструменти та камера. Відеокамера передає зображення на монітор, що забезпечує хірургу чудовий огляд операційного поля. Лікар робить невеликі розрізи в стінці жовчного міхура, відокремлює його від навколишніх тканин та видаляє з черевної порожнини. Цей метод має безліч переваг: швидше відновлення (пацієнт може бути виписаний з лікарні через 1-2 дні), мінімальний ризик післяопераційних ускладнень, відсутність грубого післяопераційного рубця великого розміру.

2. Відкрита холецистектомія – процедура, що проводиться через розріз у черевній стінці. Застосовується при ускладнених формах гострого холециститу та у випадках, коли неможливо виконати лапароскопічну холецистектомію.

Цей вид операції також проводиться під загальним наркозом, але з використанням одного великого розрізу (10-15 см) у черевній стінці. Хірург відокремлює жовчний міхур від навколишніх тканин та витягує його. Відкрита операція на жовчному міхурі застосовується у разі ускладнених форм гострого холециститу.

Ціна операції на жовчному міхурі (Львів), залежить від типу операції та часу перебування в клініці.

Реабілітаційний період після операції на жовчному міхурі 

За своєчасного хірургічного втручання гострий холецистит лікується успішно. Якщо звернутися по консультацію хірурга-гастроентеролога на ранній стадії хвороби, ускладнень гострого холециститу можна уникнути. Після операції пацієнту призначається антибактеріальна терапія для профілактики інфекції. Також пацієнту рекомендується дотримуватися дієти, що виключає жирну, гостру та копчену їжу. Найчастіше після операції пацієнти виписуються з клініки через 1-2 дні.

Камені у жовчному міхурі: операція допоможе!

Камені в жовчному міхурі є твердими утвореннями, які виникають з концентрованої жовчі. Жовч – це біологічна рідина, що допомагає перетравлювати жири. Вона складається з холестерину, жовчних кислот, пігментів та інших речовин.

Камені в жовчному міхурі можуть не викликати дискомфорту. Однак, якщо вони стануть досить великими, це призводить до жовчнокам'яної хвороби з такими проявами:

  • Болі у верхній правій частині живота. Біль може бути раптовим, гострим і посилюватися після вживання жирної їжі.

  • Нудота та блювання.

  •  Жовтяниця – пожовтіння шкіри та очей. Вона може бути викликана закупоркою жовчної протоки каменем.

Якщо у вас є якісь з цих симптомів, важливо звернутися за консультацією до хірурга-гастроентеролога, у Львові ви можете звернутись в клініку Genesis, де вам буде проведене повне обстеження, діагностика та ефективне лікування.

Камені в жовчному міхурі можуть бути небезпечними, якщо вони закупорять жовчну протоку. Найдрібніші камені можуть розчинитися за допомогою ліків. У деяких випадках камені з жовчного міхура можна видалити, не видаляючі сам міхур. Операції по видаленню каменів з жовчного міхура проводяться за такими технологіями:

1. Лапароскопічна літотрипсія. Операція на жовчному міхурі проводиться шляхом дроблення каміння за допомогою лазера або ультразвуку через невеликі проколи в черевній стінці.

2. Ендоскопічна літотрипсія. Цей метод полягає в дробленні каменів за допомогою лазера або ультразвуку через природні отвори в організмі, наприклад через рот або ніс.

Однак ці методи не завжди дають бажаний результат. У деяких випадках камені можуть знову утворитися, або вони можуть мігрувати в жовчні протоки, викликаючи закупорку та запалення. Якщо камені великі або викликають біль у животі, операція з видалення жовчного міхура є єдиним ефективним методом лікування жовчнокам'яної хвороби.

Дискінезія жовчних шляхів – яке лікування потрібне?

Лікування дискінезії жовчних шляхів спрямоване на нормалізацію жовчної моторики вивідних шляхів, поліпшення вироблення та відтоку жовчі, а також усунення основних причин захворювання. Консультація гастроентеролога і хірурга в цьому випадку необхідна, оскільки лікування дискінезії жовчних шляхів народними методами може призвести до більш серйозних захворювань, таких як холецистит, холангіт та жовчнокам'яна хвороба.

Протокол лікування дискінезії жовчних шляхів:

1. Медикаментозна терапія. Застосовуються такі групи препаратів:

• жовчогінні засоби, які стимулюють вироблення та відтік жовчі;

• спазмолітики, що зменшують спазм жовчних шляхів;

• седативні засоби, які допомагають зняти нервову напругу та покращити сон.

2. Дієтотерапія. Рекомендується дробне харчування (5-6 разів на день) з обмеженням жирної, смаженої, копченої, гострої їжі. Також слід уникати вживання алкоголю, газованих напоїв, кави, міцного чаю.

3. Фізіотерапія. Застосовується електрофорез, магнітотерапія, масаж, ЛФК.

4. Санаторно-курортне лікування. Рекомендується під час ремісії захворювання.

Конкретний план лікування дискінезії жовчних шляхів визначається лікарем індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням форми захворювання, ступеня вираженості симптомів та наявності супутніх захворювань. При своєчасному та правильно підібраному лікуванні дискінезії жовчних шляхів прогноз сприятливий. У більшості випадків захворювання вдається перевести в ремісію, яка може тривати роками.

Гострий панкреатит: хірургія у Львові

Гострий панкреатит – це гостре запалення підшлункової залози. Воно може бути спричинене різними факторами, включаючи вживання алкоголю, зловживання лікарськими препаратами. Якщо запалення тяжке, в деяких випадках може знадобитися хірургічне втручання.

Хірургія гострого панкреатиту показана при таких станах:

1. Деструктивний панкреатит, при якому відбувається некроз тканин підшлункової залози.

2. Абсцес підшлункової залози.

3. Перитоніт, спричинений панкреатитом.

4. Геморагічний панкреатит, при якому відбувається кровотеча з тканин підшлункової залози.

Основні види хірургічних операцій при гострому панкреатиті

1. Санація та дренування черевної порожнини. Ця операція проводиться для видалення гною та інфікованих тканин. Це найбільш поширена операція при гострому панкреатиті.

2. Декомпресія панкреатичної протоки для відновлення її прохідності. Це необхідно для запобігання подальшому запаленню та некрозу тканин підшлункової залози.

3. Резекція підшлункової залози: проводиться видалення уражених ділянок хворого органа.

Прогноз при хірургічному лікуванні гострого панкреатиту залежить від тяжкості стану пацієнта та поширеності ураження підшлункової залози. Загалом, хірургічне лікування у дозволяє дати хворому добрий шанс на одужання.

Виразкова хвороба шлунка: сучасні методи лікування

Виразкова хвороба шлунка – це хронічне запальне захворювання, яке характеризується утворенням виразок у стінці шлунка. Основними причинами виразкової хвороби є бактерія Helicobacter pylori та підвищена кислотність шлункового соку.

Лікування виразкової хвороби шлунка:

1. Медикаментозна терапія є основним методом лікування виразкової хвороби шлунка. Вона спрямована на усунення бактеріальної інфекції Helicobacter pylori та зниження кислотності шлункового соку.

Для лікування інфекції Helicobacter pylori застосовуються антибіотики у поєднанні з інгібіторами протонної помпи. ІПП блокують вироблення соляної кислоти в шлунку, що сприяє загоєнню виразки. За відсутності бактеріальної інфекції або неефективності антибактеріальної терапії застосовуються лише ІПП.

2. Немедикаментозне лікування: 

• лікувальне харчування: пацієнту необхідно дотримуватись дієти, яка знижує навантаження на шлунок. У раціоні повинні переважати продукти, багаті на білки, вітаміни та мікроелементи. Слід уникати жирної, гострої, копченої їжі, а також алкоголю та газованих напоїв;

• підтримка здорового способу життя. Куріння та вживання алкоголю збільшують ризик розвитку виразкової хвороби шлунка. Тому при лікуванні цього захворювання необхідно відмовитись від цих шкідливих звичок;

• уникнення стресових ситуацій. Стрес може сприяти загостренню виразкової хвороби шлунка. Тому важливо навчитися справлятися зі стресом;

• фізіотерапія. Для лікування виразкової хвороби шлунка можуть застосовуватись різні фізіотерапевтичні процедури, такі як електрофорез, лазерна терапія, ультразвукова терапія.

 3. Хірургічне лікування виразки шлунка проводиться у таких випадках:

• неефективність медикаментозного лікування;

• ускладнення виразкової хвороби, такі як кровотеча, перфорація, пенетрація.

Хірургічне лікування виразкової хвороби шлунка полягає у видаленні ураженої ділянки. Після операції пацієнту необхідно приймати препарати, що знижують кислотність.